Proteinové lívanečky

Dlouho jsem přemýšlela a zkoušela různé recepty, kde bych mohla použít protein. Koupili jsme mega balení čokoládového proteinu a proteinu s příchutí fruit shake. Popravdě moc mi to v mléce a už vůbec smíchané s vodou nejelo krkem. Zkoušela jsem protein přidat do koláčů místo cukru. Nebo jsem přidala raději i cukr a trochu proteinu, aby to nebylo až tak plané… Když chce člověk něčeho dosáhnout, musí zkoušet a přidávat především potraviny, které mu nejen chutnají, ale především, které mu nezatěžují žaludek, nezpůsobují břichabol a jiné zažívací problémy.

Dojeli jsme z Vysočiny na Moravu. Pečivo vozíme s sebou a to by bylo, aby se na něco nezapomnělo. No jo, můj žitný chléb zůstal tentokrát na Vysočině. Dojeli jsme večer a do obchodu už se mi rozhodně nechtělo. Co bude mít mamka na snídani? Z bílého pečiva mě vždy bolí žaludek, takže to bude chtít nějaké domácí palačinky nebo lívanečky. Miluju zkoušet lívanečky na různé způsoby. Nedávno jsem zkoušela čistě proteinové lívance. Smícháte protein, mléko a vejce. Mléko můžete nahradit i vodou. Já miluji mléko a mléčné výrobky, takže mléko má u mě vždy přednost 🙂. Chuťově byly dost sladké díky proteinu, nijak zvlášť nadýchané a děti mi nad nimi ohrnuly nos…

 

Takže pokus tmavých čokoládových a světlých fruit u nás doma po chuťové stránce moc neobstál, ale rozhodně stojí za to vyzkoušet. Jak se říká, sto lidí, sto chutí 🙂.

 

Všechny mé recept jsou tvořeny tak, aby chutnaly nejen mně, ale aby potěšily i mé děti a mohli jsme si něco dobrého dávat společně.

 

Nicméně další pokus stál opravdu za to. Když peču, nejraději používám celozrnnou hladkou mouku, špaldovou, případně je míchám s trochou pšeničné. Čistě pšeničná mému žaludku nedělá opravdu dobře.

A co budete potřebovat na přípravu?

 • 30g proteinu
  čokoládový, fruit...dle vaší chuti
 • 30g celozrnné hladké mouky
 • 1/2 lžičky jedlé sody
  budou krásně nadýchané
 • 100ml mléka
  lze vyměnit za vodu
 • 1 vejce

Smíchejte suché ingredience a řádně je promíchejte. Přilijte mléko, vajíčko a metličkou prošlehejte. Smažte na pánvičce s troškou oleje.

Jelikož při příjezdu doma nic moc nebylo, dala jsem si k lívancům bílý jogurt a polila je medem. K lívanečkům zbožňuji zakysanou smetanu, banány nebo si občas vystačím i s domácí marmeládou. A musím říct, že tyto nadýchané lahodné lívanečky jsou úžasné i samotné jen tak do ruky. Pochutnala jsem si nejenom já, ale i mé děti. Takže recept u nás obstál na 1 😉 .

Nechte si chutnat
Žaneta ❤️

Žaneta Hanel
Jsem mámou tří dětí s věkovým rozdílem až 12 let. Z každého těhotenství jsem si odnesla i 30 kilo nadváhy. Po druhém těhotenství jsem konečně přišla na to, jak se naučit běhat a vydržet. Jsem autorkou eBooku 8 tipů pro Váš aktivní start . Vytvořila jsem běžecký plán, který jsem vložila do Průvodce pro běžecké začátečníky . Postupnými krůčky učím ženy najít cestu ze stereotypu, získat novou energii a sílu jít každý den ven a aktivně se hýbat. Můj příběh si přečtěte zde >> Abych mohla pomáhat lidem více s jejich zdravím, prošla jsem intenzivním kurzem výživového poradenství a nyní své zkušenosti předávám dál.