Aktivně na rodinné dovolené 🏝

Žaneta Hanel

Každý, jednou za čas, máme období, kdy nám nehraje do karet čas, který bychom chtěli trávit podle svých představ. Ať už se jedná o stěhování, rekonstrukci, přestavbu… nemluvíme zde o dnech, ale spíše týdnech a měsících. Jedete na plné obrátky, věnujete se rodině a do toho realizaci něčeho nového a na něco dalšího už nezbývá ani čas, ani síla. Když večer uleháte do postele vyčerpaná s myšlenkou, co zítra musíte stihnout a zvládnout, časem už síly docházejí a myšlenky začnou směřovat na to, co byste chtěla pro sebe udělat, jak byste chtěla trávit čas a cítit se zase lépe.

Věřte, že vím o čem píši, jelikož naše rekonstrukce začala koncem roku 2020, kdy jsme si koupili rodinný domeček více jak 150 kilometrů od našeho bydliště. Dokážete si představit, jaké bylo každý týden cestovat s dětmi tam někdy i více jak 2 hodiny a zase zpět, a přitom mít pro všechny oblečení a několik navařených jídel. Měsíce ubíhaly neskutečně rychle, a stejně tak rychle mi začaly docházet síly. Vidina lepších časů byla na září, kdy jsme museli s dětmi už žít v novém domě, i když jen částečně zrekonstruovaném.

I přesto všechno, co nás svépomocí čekalo na domečku, jsem naplánovala na srpen dovolenou u moře. Neskutečně jsem se těšila na změnu, na moře, teplo, slunce… Dojeli jsem ráno a já věděla, že na druhý den půjdu běhat. Cítila jsem, že musím ven, na vzduch, být chvíli sama a rozproudit své tělo, které už hodně dlouho nedostalo pořádnou dávku kyslíku do těla. V 6 hodin ráno jsem vybíhala. Potkala pár běžeckých nadšenců, několik rybářů, racků a cítila první ranní paprsky při východu slunce. Pláže byly ještě opuštěné, moře klidné a vzduch byl nepopsatelně báječný.

Nevynechala jsem jediný den, jediné ráno, protože jsem cítila neskutečný příval energie na celý den a hlavně jsem věděla, že jakmile dojedeme zase do Čech, najedeme na ty staré vyjeté koleje a do konce prázdnin mě čeká to stejné, co před dovolenou. Bez hlídání dětí, bez možnosti trávit aspoň chvíli sama a jít si zaběhat. Musela jsem najít náhradu za běhání, protože ten pocit rozhýbat svůj metabolismus, zadýchat se, nabít se novou energií, pročistit si hlavu, jsem potřebovala cítit častěji, než jednou za 2 měsíce.

Začala jsem vstávat brzy ráno, za východu slunce, a začala posilovat s vlastní vahou. Děti spaly a hlavně jsem je měla kousek od sebe. Nemusela jsem řešit hlídání a měla tak první ranní hodinu jen pro sebe. Dala jsem si podložku na trávu, zacvičila si a užila si stejně jako u moře první ranní paprsky při východu slunce.

Díky dovolené jsem si navykla nejen na ranní vstávání, ale i na pohyb. Dovolená pro mě byla startem, jak se dostat zpátky do aktivního koloběhu, který mě vždy nabije novou energií a pozitivní náladou. Nápad začít posilovat vznikl díky pocitu, který jsem cítila vždy, když jsem ráno u moře vyběhla ven. Věděla jsem, že budu muset běhání nahradit něčím jiným, protože děti byly stále při mně. Běžecký pás bych neměla ještě kam umístit, ale podložku si můžu prostřít všude.

Žaneta Hanel

Žaneta Hanel

Žaneta Hanel

Postupem času se i sluníčko začalo objevovat později, dětem začala školka a škola a já opět začala přemýšlet, kdy a kde na stavbě budu mít prostor ke cvičení. Pokud mě sledujete, určitě jste si všimla prostoru, kde cvičím 🙂. Nebojte se toho, cvičit se dá opravdu kdekoliv, i na stavbě, stačí se pouze rozhlédnout, položit se na podložku nebo koberec, sednout si na židli nebo gauč, chytnou činky nebo lahve s vodou do ruky, nasadit posilovací gumičky na nohy a pustit se do toho. A pokud na vás vaše dítko občas skočí, berte to s humer, protože vy jste pro něj bohyně, ať jste jakákoliv ❤️.

Pokud ještě nevíte, jak začít s aktivním životem a zrovna se na žádnou dovolenou v brzké době nechystáte, stáhněte si můj ebook 8 tipů pro váš aktivní start, abyste se na svůj aktivní začátek mohla připravit. Přidejte se do FB skupinky Zdravý život v pohybu 🏃‍♀️, kde vás čeká nespočet cviků na nohy, ruce i bříško, tipy a rady na co se zaměřit a několik mých oblíbených receptů 🙂 a informace o kurzech.

Mějte se krásně a nezapomeňte, že pohyb je úžasný nejen na lepší kondičku, ale i lék na naši psychiku.

S láskou
Žaneta

Žaneta Hanel
Jsem mámou tří dětí s věkovým rozdílem až 12 let. Z každého těhotenství jsem si odnesla i 30 kilo nadváhy. Po druhém těhotenství jsem konečně přišla na to, jak se naučit běhat a vydržet. Jsem autorkou eBooku 8 tipů pro Váš aktivní start . Vytvořila jsem běžecký plán, který jsem vložila do Průvodce pro běžecké začátečníky . Postupnými krůčky učím ženy najít cestu ze stereotypu, získat novou energii a sílu jít každý den ven a aktivně se hýbat. Můj příběh si přečtěte zde >> Abych mohla pomáhat lidem více s jejich zdravím, prošla jsem intenzivním kurzem výživového poradenství a nyní své zkušenosti předávám dál.