Jídlo aneb Čím vyživuji svoje tělo ❤️

Pokud nás netrápí zdravotní komplikace, nadváha nebo naopak podvýživa, neřešíme, čím naše tělo zásobujeme. Jakmile začneme s lékařem řešit vysoký tlak, častou únavu, rychlé nabírání na váze nebo naopak rychlý úbytek, pálení žáhy, zažívací problémy a jiné zdravotní problémy, zaplatíme si předepsané léky a víc neřešíme.

Co když ale to vše můžeme změnit a není vůbec třeba brát žádnou chemii a trávit hodiny u lékaře. Co když tomu můžeme předejít a nečekat, až když něco takového nastane? Ve většině případech se stačí zaměřit na to, co jíme a kolik času trávíme ať už venku na procházce, projížďkou na kole nebo jakýmkoliv pohybem, který nás baví. Ano, ten pohyb k tomu opravdu patří.

Když už taková situace nastane, objeví se diabetes mellitus 2. typu (cukrovka), onemocnění dnou, hyperlipidemie, Crohnova choroba, celiakie… dají vám lékaři soupis co máte jíst nebo čemu se naopak vyhnout? Většinou je to právě seznam potravin, které nemáte konzumovat. Při některých onemocněních je to tak rozsáhlý seznam, že z něho vlastně nevyčtete, co jíst můžete.

V takových případech je vhodné obrátit se na výživového nebo nutričního poradce, který vám s jídelníčkem pomůže. Nejen, že vám vytvoří jídelníček, díky kterému budete své tělo správně a pravidelně vyživovat, ale zařadí vám do něj i pravidelný pohyb. Bez pohybu totiž váš metabolismus správně fungovat nebude a rozhodně nemusíte běhat dlouhé tratě nebo trávit hodiny v posilovně. Opravdu stačí každý den si vyjít na krátkou procházku.

Začít s takovou změnou, jako úprava jídelníčku nebo pravidelný pohyb, nebude jednoduché, ale stačí vydržet měsíc, nejlépe s někým, kdo vám bude oporou, podporou a bude vás motivovat. A pokud nemáte dobré zkušenosti s jedním výživovým centrem nebo poradcem, zkuste druhého, vše je totiž jen o lidech.

A nezapomeňte, pokud si necháte pomoci s jídelníčkem kvůli již nastalým zdravotním komplikacím, konzultujte nový jídelníček se svým lékařem. Ten vás po zdravotní stránce zná totiž nejlépe. Nyní můžete udělat první krok na cestě ke svému zdravému životnímu stylu a využít tak konzultaci ZDARMA v mém novém projektu UZDRAV SVOJE TĚLO.

 

Mějte krásný den s úsměvem na tváři

S láskou
Žaneta

Žaneta Hanel
Jsem mámou tří dětí s věkovým rozdílem až 12 let. Z každého těhotenství jsem si odnesla i 30 kilo nadváhy. Po druhém těhotenství jsem konečně přišla na to, jak se naučit běhat a vydržet. Jsem autorkou eBooku 8 tipů pro Váš aktivní start . Vytvořila jsem běžecký plán, který jsem vložila do Průvodce pro běžecké začátečníky . Postupnými krůčky učím ženy najít cestu ze stereotypu, získat novou energii a sílu jít každý den ven a aktivně se hýbat. Můj příběh si přečtěte zde >> Abych mohla pomáhat lidem více s jejich zdravím, prošla jsem intenzivním kurzem výživového poradenství a nyní své zkušenosti předávám dál.