Minikurz plný úžasných žen ❤️

Přemýšlela jsem, jak více inspirovat, motivovat a především zapojit ženy do akce, aby se více hýbaly, více věnovaly samy sobě a aby to co dělají, je bavilo, naplňovalo a cítili se skvěle. Pustila jsem se tedy koncem října do přípravy týdenního minikurzu zdarma, aby co nejvíce žen poznalo, jaké mají možnosti v rámci pohybu, aby začaly žít aktivně s lehkostí, aby se zbavily nadváhy a našly cviky a celkově pohyb, který je bude bavit.

Do kurzu se přihlásilo neuvěřitelných 138 žen a měly možnost se do kurzu přihlašovat i v době, kdy již byl kurz spuštěný. Díky možnosti sociálních sítí byla k tomuto kurzu vytvořená událost, jejíž součástí byl společný chat, který splnil svůj úkol doslova na 1. Ženy se zde začaly podporovat a sdílet své pohybové aktivity již od prvního dne. Neuvěřitelně se takto motivovaly a inspirovaly, cvičily kdykoliv během dne a některé dokonce i v noci.

Mým přáním bylo, aby se ženy, které především trápí nadváha, začaly více hýbat, věnovat pohybu, aby si vyzkoušely cviky na jednotlivé partie a jelikož já sama miluji různorodost, zařadila jsem do kurzu i videa o kardiu. Nejlepším kardiem, které můžu kterékoliv ženě s nadváhou doporučit je svižná chůze. Je to to nejlepší na začátek co opravdu může být. Sama jsem si to vyzkoušela na svém začátku s bojem s nadváhou a trávila svižnou chůzí takřka celý týden v kuse.

Toto kardio mi pomohlo nejen k rozproudění metabolismu a díky tomu k následnému spalování tuků, ale v určité mé fázi života, kdy jsem se necítila vůbec dobře, mi neskutečně pomohlo s psychikou. Nedávno jsem četla, že pravidelným sportováním snižujeme riziko deprese až o 48%, riziko srdečních onemocnění klesá o 25% a dokonce riziko rakoviny a cukrovky klesá až o 40%.

Ať už přemýšlíte, zda si máte koupit něco na sebe sportovního, nebo třeba běžecké boty, podložku na cvičí nebo malé činky neberte to jako vyhazování peněz, ale naopak, berte to jako investici do svého zdraví. Čím pravidelněji se budete věnovat pohybu, který vás baví, tím více budete upevňovat svoje zdraví a věřte, že nejen po fyzické stránce ❤️.

Když jsem tvořila běžecký kurz, uvědomila jsem si, že spousta žen, které chtějí umět běhat, se vlastně pravidelně nevěnuje ani chůzi. A to je právě alfa a omega aktivního začátku. Mít pravidelnost, tedy disciplínu a začít s něčím, co vás rozhýbe a co vás bude posouvat dál. Tenkrát jsem se rozhodla podívat se na můj vlastní začátek a uvědomila jsem si, že vše začíná u svižné chůze a vypěstování si pravidelnosti. Z toho důvodu jsem vytvořila eBook Chůze pro vaše zdraví aneb, jak se dostat do formy s nadváhou.

Při tvorbě minikurzu, který díky úžasným ženám předčil má očekávání, jsem vytvořila 4 týdenní kurz pro začátečnice. Pro ženy, které trápí nadváha a neví jak začít. Neví jaký pohyb si zvolit, aby je bavil a stejně tak neví, jakou pravidelnost si vytvořit. Kurz Cesta od nadváhy k aktivnímu životu s lehkostí začíná již 8.1.2024 a brzy se jeho brány uzavřou.

A jelikož se vždy snažím trávit 1. den v roce aktivně, ať už si zacvičím, zaběhám nebo vyšlápnu nějaký kopec, rozhodla jsem se vytvořit Novoroční výzvu, do které se již přihlásilo více jak 50 žen. Věřím totiž, že vše krásné co se stane na Nový rok, nás bude doprovázet po celý rok 🙂.

Pokud ještě nejsi ve facebookové skupině úžasných žen Zdravý život v pohybu 🏃‍♀️ tímto tě zvu a těším se na tebe uvnitř 🙂. Do skupinky tudy >>

S láskou
Žaneta

Žaneta Hanel
Jsem mámou tří dětí s věkovým rozdílem až 12 let. Z každého těhotenství jsem si odnesla i 30 kilo nadváhy. Po druhém těhotenství jsem konečně přišla na to, jak se naučit běhat a vydržet. Jsem autorkou eBooku 8 tipů pro Váš aktivní start . Vytvořila jsem běžecký plán, který jsem vložila do Průvodce pro běžecké začátečníky . Postupnými krůčky učím ženy najít cestu ze stereotypu, získat novou energii a sílu jít každý den ven a aktivně se hýbat. Můj příběh si přečtěte zde >> Abych mohla pomáhat lidem více s jejich zdravím, prošla jsem intenzivním kurzem výživového poradenství a nyní své zkušenosti předávám dál.