Jednoduchý krok k rozproudění lymfy a zlepšení svého zdraví

Lymfatický systém je sdružený s naší imunitou a odvádí škodlivé látky z našeho těla. Pokud správně nefunguje, snižuje se schopnost našeho imunitního systému a objevují se zdravotní problémy typu celulitida, únava a bohužel jednou z nemocí je i rakovina.

Pokud náš lymfatický systém správně cirkuluje, zvyšuje se naše imunita, zlepšuje se zdraví a v neposlední řadě i naše psychika. Jedním z nejlepších způsobů, jak rozproudit lymfu je fyzické cvičení. Právě díky svalovým kontrakcím se naše lymfa dává do pohybu a začne proudit.

Největší množství lymfatických uzlin, na které je dobré se při fyzickém cvičení zaměřit, se nachází v oblasti krku, podpaží, loketní jamce, v oblasti třísel a podkolení jamce. Jedním z nejpřirozenějších způsobů k rozproudění lymfy je chůze. Při chůzi pohybujeme rukama a díky tomuto přirozenému  pohybu rozmasírováváme uzliny v podpaží. Zároveň, při pohybu nohama, masírujeme jak třísla, tak stimulujeme podkolení jamku.

V současné době lidé dosti omezují chůzi, což je příčinou jejich špatného zdraví, pociťují málo energie, síly a jsou unaveni. Málo pohybu se odráží i na jejich psychickém stavu.

Jak rozproudit lymfu a zlepšit si své zdraví?

Zařaďte chůzi do své denní rutiny. Ať už jste v práci nebo doma, využijte jakoukoliv volnou chvíli k chůzi. Chůze by měla být svižná a především bez jakékoliv zátěže v rukou. Ruce musí být volné a je důležité s nimi pohybovat, aby se stimulovala lymfa v podpaží. Vyhraďte si na svižnou chůzi alespoň 30 minut denně. Máte malé děti? Využijte venku s dětmi, každou chvíli k pohybu.

Pokud nejste zvyklá chodit a pravidelně se hýbat, doporučuji začít eBookem Chůze pro Vaše zdraví. EBook jsem vytvořila dle vlastních zkušeností, kdy já sama z důvodu nadváhy měla problém nejen s chůzí, ale s jakoukoliv fyzickou aktivitou. Začala jsem na 2 kilometrech a každý týden svou trasu navyšovala. Pravidelnost je velmi důležitá. Díky pravidelné chůzi každý den, jsem začala postupně shazovat přebytečná kila.

Pokud nejste zvyklá nebo nemáte prostor každý den na malou procházku, vyhraďte si na ni 3-4 dny v týdnu. S plánovaním Vám pomůže Týdenní plánovač, který je součástí eBooku. Chůzí posílíte své srdce, snížíte riziko srdečního onemocnění a mrtvice. Zároveň snížíte hladinu špatného cholesterolu. Pokud máte v rodině sklony ke křečovým žilám, nejjednodušším cvičením, jak předejít vzniku je právě chůze. Krátká procházka pomůže se zlepšením příznaků.

Zapamatujte si!
Správné fungování lymfy je podmíněno pitným režimem!

Díky zvýšení krevního oběhu a přívodu kyslíku do těla pocítíte novou energii, kterou jste tak dlouho postrádala. V neposlední řadě platí příval nových endorfinů, hormonů štěstí, po kterých budete mít dobrou náladu a budete se cítit opět vitálně. Začněte chodit pravidelně ve svém okolí a až budete cítit, že to chce změnu, vyšlápněte si svižně nějaký kopeček. Změna je důležitá. Tělo potřebuje občas změnu, aby lépe fungovalo.

Plánujte nové cesty a výlety, poznávejte krásu okolí. Nejen, že se budete cítit skvěle ve svém těle, ale vaše mysl bude naplněna pozitivním myšlením. Pokud vás něco trápí, hoďte starosti za hlavu a zaměřte se na budoucnost. Co se stalo již nezměníte, ale ovlivníte to, co se děje dnes, a co vás čeká.

Mějte krásný den a užijte si ho s úsměvem na tváři 🌼

S úctou
Žaneta

Žaneta Hanel
Jsem mámou tří dětí s věkovým rozdílem až 12 let. Z každého těhotenství jsem si odnesla i 30 kilo nadváhy. Po druhém těhotenství jsem konečně přišla na to, jak se naučit běhat a vydržet. Jsem autorkou eBooku 8 tipů pro Váš aktivní start . Vytvořila jsem běžecký plán, který jsem vložila do Průvodce pro běžecké začátečníky . Postupnými krůčky učím ženy najít cestu ze stereotypu, získat novou energii a sílu jít každý den ven a aktivně se hýbat. Můj příběh si přečtěte zde >> Abych mohla pomáhat lidem více s jejich zdravím, prošla jsem intenzivním kurzem výživového poradenství a nyní své zkušenosti předávám dál.