Pravidelnost aneb jak zařadit chůzi do svého života ❤️

V životě jsou věci, které mají svou pravidelnost, aniž bychom si to uvědomovali. Ne nadarmo se jako často zmiňovaná věc používá přirovnání k zubní hygieně. Od malička nás rodiče učili čistit si zuby ráno a večer. A tato pravidelnost se pro nás postupem času stala tak osvojenou, že ji děláme automaticky, aniž bychom nad tím přemýšleli.

A to je jeden z faktorů pravidelnosti, dělat to často a opakovaně, až si daný zvyk osvojíme a konáme ho automaticky. Přesně tak byste měli do svého života zařadit aktivní pohyb. Nemusí se jednat o běhání, placené kurzy jógy nebo návštěvy fitness center. Stačí se zvednout z gauče a jít ven!

Dopřejte si alespoň 4 x týdně procházku venku na čerstvém vzduchu. Ve vašem okolí, nebo si vyjeďte dál do přírody. Poznávejte nová místa, jen nezůstávejte doma mezi čtyřmi zdmi. Nové nápady mezi nimi nenajdete, ani žádnou novou motivaci a ať už máte kila navíc, nebo vás něco trápí, sužuje, nebo jste vystresovaní z práce, doma úlevu nenajdete.

Je dobré si zacvičit doma, když zrovna venku není hezky. Trochu se protáhnout, posílit nějaké problémové partie, ale ne každý den. To přeci nemůže nikoho uspokojovat. Vždyť venku je tolik nových míst, tolik možností, které vás přivedou na nové myšlenky a nápady, které bude stát za to zrealizovat.

Vložte do svého života pravidelnost trávit čas 3 – 4x týdně venku procházkou!

Cílenou procházkou! Nemyslím tím chůzi z práce nebo do práce. Ať už máte pejsky, kteří vás doprovodí, zaměřte se ne na ty čtyřnohé miláčky, ale sami na sebe. Věnujte se sami sobě a svým myšlenkám.

Choďte svižně, ať se vám zrychlí tep, ať se prodýcháte, ať se vám více okysličí vaše tělo i mysl. Najděte si vhodnou trasu za městem nebo obcí, kde nebudete obklopeni domy. A pokud počasí nepřeje, doporučuji naopak cestu mezi domy. Schováte se lépe před větrem, který procházku umí pěkně znepříjemnit.

Zaměřte se na délku svojí trasy a postupně ji prodlužujte. Dejte si za cíl třeba 5000 kroků nebo 8000 kroků a postupně si můžete kroky navyšovat.

Postupem času se pro vás tato chůze stane pravidelností, nad kterou již nebudete přemýšlet. Za nějaký čas si uvědomíte, že se cítíte lépe, vypadáte lépe a přišli jste na nové nápady, které by vás snad nikdy nenapadly 🙂 .

Na začátku nad tím budete muset přemýšlet a plánovat si dny, kdy půjdete ven, než se chůze stane vaší pravidelností 🙂

K tomu vám nejlépe pomůže měření kroků a cíl, že toto množství kroků ujdete 4x do týdne a nakonec zjistíte, že to musíte ujít každý den. Už pro ten pocit cinknutí ve vaší aplikaci, že jste dosáhly nastaveného počtu kroků. Pro ten pocit, když vám aplikace ukáže, že 14 dní po sobě jste nachodili každý den stanové kroky a pro ten pocit, že děláte něco pro sebe.

Co na sebe případně co sebou se dočtete v ebook zdarma 8+zajímavých tipů pro běžecké začátečníky. Nechte se inspirovat a užijte si každou volnou chvíli na čerstvém vzduchu.

Moje milé, užijte den a hurá ven 😉

S láskou
Žaneta H.

Žaneta Hanel
Jsem mámou tří dětí s věkovým rozdílem až 12 let. Z každého těhotenství jsem si odnesla i 30 kilo nadváhy. Po druhém těhotenství jsem konečně přišla na to, jak se naučit běhat a vydržet. Jsem autorkou eBooku 8 tipů pro Váš aktivní start . Vytvořila jsem běžecký plán, který jsem vložila do Průvodce pro běžecké začátečníky . Postupnými krůčky učím ženy najít cestu ze stereotypu, získat novou energii a sílu jít každý den ven a aktivně se hýbat. Můj příběh si přečtěte zde >> Abych mohla pomáhat lidem více s jejich zdravím, prošla jsem intenzivním kurzem výživového poradenství a nyní své zkušenosti předávám dál.