BĚŽECKÝ ONLINE KURZ PRO ZAČÁTEČNÍKY
I. část

1. - 5. běžecký týden

Běžecký online kurz můžete absolvovat celý, v délce 10 týdnů, nebo I. část, kterou tvoří
1.-5. týden a následně můžete navázat na II. část, ve které absolvujete 6.-10. týden.


Každá jsme jedinečná a každé z nás vyhovuje jiný přístup a specifická péče.

Z toho důvodu jsem se rozhodla pro Vás rozdělit běžecký online kurz do dvou částí. Některé ženě postačí 5 týdenní kurz k tomu, aby se "rozběhla" a pokračovala svým tempem.
Jiná žena upřednostní delší pozornost, plánování, péči a motivaci. 

Kurz je určený ženám a maminkám, které nemají prostor být v určitý čas na určitém místě. Pro ženy, které chtějí žít aktivně, touží zhubnout, zpevnit tělo, naučit se pravidelné aktivitě a cítit se skvěle ve svém těle, jak po fyzické tak po psychické stránce!

Chcete se stát běžkyní, ale veškeré pokusy o běh Vás doposud odradily?

Po chvíli běhu jste zadýchaná, ztrácíte energii a dobrou náladu? 

Trápí Vás kila po porodu, nadváha a žádná dieta Vám dlouho nevydrží? 

Ukážu Vám, že naučit se běhat je mnohem jednodušší, než si dokážete představit.
Díky pravidelnému pohybu nebudete muset řešit už žádné diety.

V prvním týdnu začínáme pouze na 14 minutách ve 3 - 4 dnech,
které si sama určíte!

Při sportování dojde k uvolňování ENDORFINU, tzv. hormonu štěstí, který má na svědomí pocity štěstí, dobré nálady, snižuje deprese, zbavuje stresu a tlumí bolest. 

Získáte novou energii, pozitivní mysl a větší sebevědomí.

Vím, že změnit myšlení a začít žít aktivně není jednoduché, stejně tak není jednoduché změnit stravování. Ale pokud opravdu chcete a zkusíte pomalými krůčky měnit svoje zvyky, dokážete to! Proto je můj běžecký kurz vypracován tak, aby Vám neměnil život naruby od nového týdne. Je navržen tak, aby Vám příjemnou formou ukázal cestu za Vaším novým JÁ!

Cena běžeckého kurzu!

Cena 5 týdenního kurzu je 2.200 Kč

Vždy po 7 dnech, po dobu 5 týdnů, Vám příjdou do e-mailu informace o intervalovém tréninku na nový týden. První týden se budete věnovat tréninku pouze 14 minut a každý nový týden budeme čas tréninku mírně navyšovat. Součástí každého týdne obdržíte vždy nové rady a tipy, motivaci, recept a video.

Cílem je naučit Vás pravidelně aktivnímu pohybu, rozjet spalování tuků, posílit svalstvo, naučit se při běhu dýchat a zapojit také posilovací cviky pro lepší formování Vaší postavy. 

Neomezený přístup!
Ze zdravotních důvodů jste musela na čas přerušit aktivní život a nevíte, jak zpět do formy? Zopakujte si kurz od začátku. E-maily a videa jsou pro Vás neomezeně otevřeny. 

Kurzem Vaše běžecká cesta nekončí!
Kurz je pro Vás cesta, jak začít běhat, žít aktivně a nevzdat se!

Pokud chcete projít celým 10 týdenním běžeckým kurzem za výhodnější cenu, klikněte pro více informací >>

#BONUSy pro Vás 🍀

* Přehledná tabulka intervalového běžeckého tréninku na 5 týdnů.

Běžecký plán na odškrtávání splněných týdnů.
- obě tabulky doporučuji umístit na viditelné místo

* Běžecký deník - pro Vaše zápisky z běžeckých dnů 🏃‍♀️

 

* Video - každý týden krátké video nejen o posilování 🏋🏻‍♀️

EBook
Chůze pro Vaše zdraví aneb
jak se dostat do formy s nadváhou

dostanete k online kurzu ZDARMA.

Více informací k eBooku najdete zde >>

 

Každý týden Vás čekají 3 - 4 aktivní dny, ve kterých se budete několik minut věnovat sama sobě a svému novému aktivnímu já!

První týden Vás čeká pouhých 14 minut intervalového běhu!

Aby Vás celá aktivita nezahltila hned na začátku, budou Vám jednotlivé týdny dodávány do e-mailu průběžně tak, abyste se mohla předem připravit na nový týden.
Dopředu si naplánujete běžecké dny, aby Vás nic neomezovalo a věděla jste, co Vás čeká a nemine v následujícím týdnu.

K dispozici máte Týdenní plánovač aktivit, do kterého si budete značit své sportovní výkony, především běžecký čas, tempo, vzdálenost. Jsou to informace, které pro Vás budou ty nejdůležitější a ve kterých se budete postupně zdokonalovat.

Co se v kurzu dozvíte a naučíte?

Týdenní plánování a motivace

Naučíte se plánovat dopředu každý týden tak, abyste byla připravena a ne překvapena :). Stejně tak Vás nezaskočí špatné počasí, protože špatné počasí neexistuje, pouze nevhodně zvolené oblečení :), a jak překonat dny, kdy se Vám zrovna nechce.

Intervalový trénink

Střídání běhu a chůze je nejen výborný způsob, jak se naučit aktivně žít a běhat, ale jak nejlépe spalovat kalorie. Trénink je sestavený tak, abyste na konci kurzu uběhla 5 kilometrů s lehkostí bez zbytečného zadýchání.

Tipy a rady

Pravidelná strava a pitný režim při sportu jsou neodmyslitelnou součástí. Bez jídla nebudete mít energii, stejně tak při tučném nezdravém jídle. Dozvíte se, jaké vhodné doplňky stravy užívat a jak se zbavit výmluv.

Recepty

Dozvíte se, z jakých surovin ráda vařím a jak je lze snadno upravovat. Na každý týden jsem pro Vás přichystala jeden recept, který stojí za to vyzkoušet. Jídla určená ke snídani, svačině, obědu i večeři jistě potěší Vaše chuťové buňky.

Videa

Aby byl kurz ještě zajímavější a zapojila jste více svých svalů, připravila jsem pro Vás na každý týden novou dávku cviků zaměřených na určitou partii. Jedná se o krátká videa, ovšem s intenzivním cvičením, které zvládne každý začátečník.

Absolvování kurzu je Váš začátek

Kurzem Vaše běžecká cesta nekončí, ale právě naopak. Kurz je vypracovaný tak, abyste se naučila pravidelné aktivitě, vyzkoušela nové cviky a zjistila co Vás baví.

Co Vám kurz přinese?

  1. V první řadě Vás naučí žít pravidelně aktivně.
  2. Díky tomuto kardio cvičení dochází k největšímu spalování tuků.
  3. Toto vytrvalostní cvičení Vám dopomůže k vysněné postavě.
  4. Kromě toho, že rychleji spalujete tuky a hubnete, je toto kardio cvičení zdravé, protože zároveň posilujete svůj kardiovaskulární systém
  5. Běh je jeden z nejlepších "léků" na psychiku a starosti.
  6. Získáte lepší soustředění, paměť, náladu a pozitivní myšlení
  7. Neomezený přístup. Kdykoliv si kurz můžete zopakovat.

Můj běžecký začátek odstartoval

v roce 2020

I já si myslela, že se nikdy běžeckého závodu nezúčastním, protože každý můj pokus skončil po pár metrech běhu, když jsem nemohla popadnout dech.

Nevzdala jsem to a našla způsob, jak se postupnými krůčky naučit běhat i s miminkem v kočárku. A ne jednou, ale hned dvakrát!

Při druhém začátku už jsem neběhala jen s kočárkem, ale doprovázela mě dcerka na odrážedle a později na kole.

Jelikož mi po každém těhotenství zůstalo i 30 kilo navíc, jednoduchou úpravou stravy a pravidelným pohybem jsem je postupně shazovala dolů.

Naučím Vás, jak lehce se dostat do běžecké formy a jak snadno zařadit pohyb do svého týdenního harmonogramu.

Když si nyní obuji běžecké boty a hezké sportovní oblečení, těším se na každý uběhnutý kilometr. Je to úžasný pocit vyběhnout a neřeším, zda poběžím s kočárkem, zda mě bude doprovázet dcerka na kole nebo vyběhnu sama.

Na začátku roku 2020, s nadváhou a častými pocity úzkosti, to byla jiná žena. Po druhém těhotenství, ve 32 letech, jsem opět upravila stravu, ale pohybu moc neměla. Bohužel vztahy v rodině se zhoršovaly a má psychika nebyla v pořádku.

Nejlépe jsem se cítila venku, a proto jsem začala chodit každý den na dlouhé procházky s kočárkem. Hodila problémy za hlavu a zaměřila se sama na sebe a na čas strávený s dcerkou. Řešila jsem terén, kilometry a průměrné tempo, a když už jsem cítila, že není kam se v chůzi posunout dál, začala jsem přemýšlet, jak se naučit běhat a nevzdat to!

V roce 2021 se nám narodil chlapeček a koloběh s nabranými kily se spustil od začátku. Jakmile jsem se po několika měsících po porodu dala dohromady a přehoupl se rok 2022, věděla jsem, že se svým běžeckým plánem začnu od začátku.

Počáteční váha byla 89 kilo. Prvním bodem bylo zhubnout, abych nezatěžovala kolena při běhu. Úprava stravy a svižná chůze.

Každý den jsem se posouvala dál a každý týden bylo kilo dole. Nestály za tím žádné drastické diety, po kterých by následoval jojo efekt.

Když jsem se dostala na váhu 85 kilo, začala jsem opět s běžeckým plánem. Se stejným plánem, se kterým jsem začínala v roce 2020, kdy mě na mé běžecké cestě doprovázela v kočárku dcerka. Tentokrát mě v kočárku doprovázel syn a dcerka si užívala mou běžeckou cestu na odrážedle nebo na kole.

Rok 2023!   Jde to i s dětmi! 👩‍👧‍👦

Možná máte ještě nějaké otázky?

Proč je běžecký plán zrovna na 10 týdnů?

Každý týden je stanovený určitý interval běhu prokládaný chůzí na vydýchání a zklidnění tepové frekvence. Postupně se tyto časy navyšují, tělo si zvyká na novou zátěž a ve finále se běží necelá hodinka. Hodinka, která se Vám teď zdá dlouhá a neuvěřitelná, že by se dala jen tak uběhnout. Věřte, že když jsem se to naučila já, tak Vy se to také naučíte, když budete chtít 🙂.

Zvládnu to vůbec? Nejsem žádný sportovec!

Určitě. Není to nic, co by Vám hned ze startu mělo měnit od základu týdenní harmonogram. Začínáte na 14 minutách, na které si během týdne 3x - 4x určitě čas najdete. Každý má 24 hodin a jak s nimi naloží a zda touží po změně, je už na každém.

Je to kurz jen o běhání?

Prioritou běžeckého kurzu je naučit Vás běhat. V každém týdnu Vás ale čekají nové rady a tipy na co se při běhu zaměřit. Dozvíte se, jaké byly mé první zkušenosti s intervalovým během. A ke sportu patří také dobré jídlo, které nebude ani v tomto plánu chybět. Jako jeden z bonusů Vás čekají na každý týden videa, ve kterých si posílíme vždy určitou část těla. 

Co o běžeckém kurzu říkají

Kurz je moc hezky zpracovaný. Líbí se mi a moc mě potěšilo, že jsou v něm tipy na protahování, recepty a info ze života. Všechno je krásně polopatě vysvětlené. Začátečníkům (kteří na to nechtějí být sami), vřele doporučuju.
Míša Havránková
Pokud vás láká běh a nevíte jak začít, tento kurz vás skvěle navede a namotivuje. Je vhodný právě i pro maminky s malými dětmi v kočárku. Kurz je přehledně a velmi pěkně graficky zpracovaný. Bude vaším průvodcem na cestě k vysněné postavě a vyčištění mysli. Běh je údajně návykový. Kdo mu propadne, přispívá si pravidelným vyplavováním endorfinů k větší radosti ze života. Žaneta je nadšená běžkyně a motivuje další ženy, aby se k ní přidaly. Její zkušenosti jsou v tomto kurzu "jako na podnose". Doporučuji všem ženám, které nechtějí ztrácet čas vyhledáváním informací jak na to a chtějí prostě začít s intervalovým tréninkem.
Lenička MayerhoferováSpecialistka na obličejovou jógu, www.lenkamayerhoferova.cz